Beşiktaş en iyi maçını oynadı, Şenol Güneş memnun olmadı! F.Bahçe derbisi öncesi aynı sıkıntıyı yaşıyor

Spor Toto Üstün Lig’in 26. haftasında Beşiktaş, İstanbulspor’u 3-1’lik skorla mağlup etti. Siyah-Beyazlılar’ın Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, kadronun en yüksek pas yüzdesini yakalamasına karşın bu peformansın kâfi olmadığını söyledi.

İşte Şenol Güneş’in açıklamaları:

“DÜŞÜNDÜĞÜMÜZÜN ALTINDA”

“Pas yüzdemiz, orta yüzdemiz düşündüğümüzün altında. Çok top kaybımız var. Kırk adede yakın orta açtık lakin isabetsiz olanlar vardı. Daha tesirli olabilirdi.”

“KENARA ATILAN PASLAR DAHA TESİRLİ OLABİLİRDİ”

“Oyun beklenen halde başladı. İstanbulspor alanında kalıp kontraya çıkmayı düşünüyordu. Birinci yarıda buna müsaade vermedik. Rakip alana çok yavaş gittik. Ortaları ve oyun suratını daha âlâ yapmamız lazımdı. Dikine paslar, derine paslar, kenara atılan paslar daha tesirli olabilirdi. Şut atamadık, ikiye bir yapamadık, marifetli oyuncuları kullanamadık. Lakin, denetim bizdeydi. Her an gol gelebileceğini hissediyorduk. Duran toptan geldi gol. İkinci yarıda ikinci gol, atılan şutla geldi.”

“OYUN DENETİMSİZDİ, REDMOND İLE KAZANDIK”

“Oyun daha rahat olmalıydı ancak rakibe kontra fırsatları verdik. Bu bana biraz tuhaf geldi. Rakip alanda oynuyoruz. 0-0’ken vermediklerimizi 2-0’dan sonra verdik. 2-1’den sonra koptuk. 80’den sonra toparladık. 2-1’den sonra oyun disiplini, konumlar, konsantrasyonlar kayboldu. Oyun denetimsizdi lakin Redmond ile kazandık.”

“GALİBİYETİ HAK ETTİK”

“Top kayıplarını azaltan, rakibe baskılı olan, tesirli ataklar yapan bir kadro olmamız lazım. Güzel taraf, 3 puan almaktı. Ne olursa olsun 3 puanı hak ettik. Rakibin kendine inancı var. Yeterli pas yapıyor. Çabuk oynuyor. Son 3 haftada bunu düzgün yapmışlardı. Makus grup değiller. Biz Sivas’a kaybetik, İstanbulspor 3 tane attı.”

“GHEZZAL’IN DÖNMESİ YETERLİ OLDU”

“Rachid’in gelmesi uygun oldu. Tayyip ve Masuaku’nun bir sakatlıkları var. Onları dışarı aldık. Masuaku’da geç kaldık. Tayyip’in durumu ulusal grubu tesirler mi, bilemiyorum. İnşallah çok değerli çıkmaz. Temennimi budur. Futbol bu. Islak bir taban. Çok şut atılması gerekiyordu, az şut attık. Denemedik dahi. Şut atınca da goller geldi.”

“F.BAHÇE DEBİSİNE RASTLAMASI GÜZEL OLMADI”

“Milli ekip ortasında 14 oyuncu bizimle olmayacak. Ana iskeleti teşkil ediyorlar. Gelişleri geç tarih. Benim tesadüfümdür bu. Fenerbahçe ile derbinin oraya rastlaması âlâ olmadı. Çarşambaya kadar müsaade verdik oyunculara. Hafta sonu da bir hazırlık maçı yapacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir