‘Çığlık’tan bile daha korkunç! Kanıtları tek tek yağ çözücüyle temizledi

Derleyen: Fazilet Şenol / Milliyet.com.tr – Beyin tümörü nedeniyle 7 yıl evvel hayatını kaybeden ABD’li direktör Wes Craven, geriye 90’lara damga vuran bir dehşet klasiği olan ‘Scream’ yani Türkiye’de bilinen ismiyle ‘Çığlık’ serisini bıraktı. Serinin 5’inci sineması Türkiye’de bu yılın başında vizyona girmiş ve bilhassa çocukluğunu ya da gençliğini 90’larda yaşamış olan serinin hayranları sinema salonlarını doldurmuştu. Dünya çapında tekrar popülerlik kazanan ve bilhassa 90’larda slasher’ı tekrar kaygı sinemasında doruğa taşıyan serinin 1996 üretimi birinci sineması ise Florida Üniversitesi öğrencileri Sonja Larson, Christine Powell, Christa Hoyt, Tracy Paules ve Manny Taboada’nın trajik cinayetlerine dayanıyordu. Gerçek hayatta başroldeki isim ise katil Danny Rolling’ti.

1954 yılının Mayıs ayında ABD’nin Louisiana eyaletinde doğacak olan Danny Rolling aslında istenmeyen bir çocuktu. Bilhassa babası onun dünyaya gelmesini hiç istemiyordu. Gebe eşi Claudia başta olmak üzere çocuklarını istismar eden baba, anne karnındaki bebeği istemediğini her fırsatta lisana getiriyordu. Dünyaya gözlerini temiz bir çocuk olarak açan Danny Rolling, şiddetle şimdi bir yaşında tanıştı. Daha bir yaşında şiddet görmesinin sebebi düzgün emekleyemiyor olmasıydı.

Babası Shreveport Polis Departmanı’nın deneyimli polisi James Rolling’ti. Babasının kendisine uyguladığı şiddet, annesinin tekrar gebe kalmasıyla daha da makus bir hal aldı. Claudia Rolling, hem kendisinin hem de çocuklarının maruz kaldığı şeylere daha fazla dayanmak istemiyor ve evliliğini bitirmek için adımlar atmaya çalışıyordu. Lakin tüm gayretleri sonuç kalıyordu. Vakit zaman meskeni terk etse de çocuklarını psikopat kocasıyla baş başa bırakmaya gönlü razı gelmiyordu. Babalarından daima dayak diyen çocuklardan bilhassa Danny ise tüm çocukluğu boyunca maruz kaldığı şiddete karşı bir savunma sistemi geliştirmişti. Lakin yaptığı aksiyonlar onun ilerde imza atacağı fecî olayların sadece ufak sinyalleriydi.

ÖĞRETMENLERİ ONDAN ŞİKÂYETÇİYDİ

Danny Rolling için okul hayatı hiç de başarılı başlamadı. Okuldaki öğretmenleri ondan şikâyetçiydi. Bunun nedeni ise Danny’nin davranışlarıydı. Hareketlerini denetim altına alamayan Danny Rolling ziyadesiyle şiddet eğilimi gösteriyordu. Sorunlu davranışları öğretmenlerinin dikkatini kısa vakitte çekmişti. Rolling’i tekraren uyaran öğretmenler artık çocuğun okula devam etmemesi istikametinde karar aldı.

Öğretmenlerinin kelamını dinlemeyen ve maruz kaldığı şiddete vakit içinde savunma düzeneği olarak şiddetle karşılık vermeyi seçen Danny Rolling, bir çocuk terapistine yönlendirilmek yerine meskenine yollandı. Annesi perişandı. Oğlunun şimdi ilkokul çağında okula devam edemiyor olmasındaki kabahati kendinde arıyordu. Saldırganlık eğilimleri Danny Rolling’in gelecekteki öfkesinin sinyallerini veriyordu fakat hiçbir kimse onun uygunlaşması için somut bir adım atmıyordu. Danny Rolling’in davranışları vakit içinde büsbütün denetimden çıkmaya başlayacaktı.

EŞİNE MEVT TEHDİTLERİ SAVURDU

Yaşı büyüdüğünde kiliseye katılmaya karar verdi. Annesi ondan umudunu kesmemişti. O da etrafında reaksiyon gören davranışlarını bu halde denetim alabileceğine ikna olmuştu. Birinci başlarda kilisedeki koroya gitarıyla eşlik etmeye başladı. Çok geçmeden askerlik çağına geldiği için orduya katıldı. Fakat burada ismi yasa dışı hususlarla anıldı ve bu unsurları kullandığı için ordudan atıldı.

Sivil hayata döndüğünde evlenip baba olmaya karar verdi. Amacı sakin bir hayat sürmekti. Lakin bunu hiçbir vakit başaramadı. Evlendiği bayana tıpkı çocukken babasının annesine yaptığı üzere şiddet uyguladı. Fizikî şiddetlere vefat tehditleri de eşlik ediyordu. Rolling’le evlendiğine bin pişman olan bayan en sonunda dehşetlerini aştı ve onu terk etti. Lakin bu terk ediliş Rolling’in hayatına çekidüzen vermeyi seçmesini değil artık polis tarafından aranan bir suçluya dönüşme sürecini hızlandırdı.

YENİ BİR BAŞLANGIÇ UMUDUYLA GAINESVILLE’E GEÇTİ

Eşinin kendisini terk etmesini hiçbir vakit kabullenemedi. İçindeki öfke dalga dalga büyüyordu. Birinci işlediği büyük kabahatini eski eşine çok benzeyen bir bayana cinsel istismarda bulunarak işleyecekti. Çok geçmeden bir otomobil kazasına sebep olacak, bu kazada bir kişinin vefatına sebep olacaktı. İşlediği kabahatler adım adım daha da artıyordu.

Silahla bankaya girip soygun yapan Danny Rolling, takvimler 1990’ın Mart ayını gösterdiğinde aranan bir hatalıydı. Devayı kaçmakta buldu. Bunun için de hiç tanımadığı birinin meskenine girdi ve o kişinin kimliğini çalarak hayatına yeni bir isim ve kimlikle devam etti. Yepyeni bir başlangıç yapmak üzere Florida’ya bir otobüs bileti aldı, daha sonra ise ismini dünya çapında tanıtacak olayların yaşanacağı Gainesville’e geçti. Çok geçmeden adıGainesville Katili’ olarak anılacaktı.

Tüm dünya tarafından ‘Gainesville Katili’ olarak anılacağı yeni yerde işler büsbütün berbata gidecekti. Tarih 24 Ağustos 1990’ı gösterdiğinde Danny Rolling, tıpkı kendi öyküsünden ilham alınarak çekilen ‘Çığlık’ serisinin birinci sinemasında olduğu üzere Florida Üniversitesi’nde okuyan Sonja Larson ve arkadaşı Christina Powell’ın konutuna gizlice girdi. Evvel 17 yaşındaki Sonja Larson’u öldürdü, akabinde 18 yaşındaki Christina Powell’a tecavüz ettikten sonra onu da vahşice katletti. Dehşetli katil, Powell’ın bedenine askeri bir savaş bıçağıyla bıçaklamış, ağzını koli bandıyla bantlamış, göğüs uçlarını kesmişti.

YAĞ ÇÖZÜCÜYLE TEMİZLEDİ

Bir sonraki kurbanı ise Christa Hoyt’tu. Bir gün sonra, 18 yaşındaki Christa Hoyt’un dairesine girdi. Genç bayanın ardına geçip koli bandıyla ağzını tıkadı ve kollarını gerisinden bağladı. Akabinde elbiselerini bedeninden kesip cinsel istismarda bulundu ve başını kesti. ‘Çığlık’ sinemasına ilham kaynağı olan ‘Gainesville Canavarı’ ismi Hoyt’un cansız vücudunun bulunmasıyla ortaya çıkmış oldu. Yetkililer şüpheliyi yakalamak için her türlü kanıtı ihtimamla incelerken, öğrenciler de kümeler halinde gereken bütün tedbirleri almışlardı. Ancak bu tedbirlerin hiçbiri Danny Rolling’i durdurmaya yetmedi. ‘Gainesville Canavarı’nın sıradaki maksadı ise Tracey Paules ve Manny Taboada idi. Danny Rolling evvel Taboada’yı akabinde da Paules’ı öldürdü. Bu cinayetlerin hepsi Florida Üniversitesi yakınında ve 2 kilometreden daha az bir alanın etrafında meydana gelmişti.

Shreveport Polis Departmanı’nın deneyimli polisi James Rolling, oğluna gerisinde bıraktığı izleri nasıl kusursuzca temizleyeceğini de öğretmişti. Bu nedenle polis, kabahat mahallinde kâfi delil bulamıyordu. Rolling kurbanlarının ağızlarını kapattığı koli bantlarını bile parmak izi üzerinde bulunmasın diye olay yerinde bırakmıyordu. Ayrıyeten kurbanlarının vücutlarındaki spermleri de leke çıkarıcı ve yağ çözücüyle temizliyordu. 

DNA İSPATLARI ELE VERDİ

Yetkililer Danny’nin ‘Gainesville Canavarı’ olduğunu bilmiyorken, onu Winn-Dixie soygunundan ötürü arıyorlardı. Rolling yakalanana kadar konutlardan ve akaryakıt istasyonlarından para çalmaya devam etti. ‘Gainesville Canavarı’ süratli süren bir kovalamacadan sonra nihayet yakalandı lakin hâlâ soygundan tutuklu bulunuyordu. Neyse ki polisler, Rolling kabahatleri kabul etmeden ve 2006’da idam edilmeden evvel onu mahkum etmek için DNA delillerini kullandı. Böylece bütün gerçek ortaya çıktı. ‘Çığlık’ serisinin birinci sinemasının gerçek hayattaki öyküsü olan cani Rolling, gençleri vahşice öldüren katilin ta kendisiydi.

Danny Rolling mahkumiyetinin akabinde 25 Ekim 2006’da Florida’da idam edildi. Danny’nin son yemeği ise işlenmiş tereyağı, kokteyl soslu kelebek karides, ekşi kremalı ve tereyağlı fırında patates, çilekli cheesecake ve tatlı çaydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir