Gülcemal Fatoş kimdir, kim canlandırıyor? Gülcemal Fatoş (Evren Duyal) kimdir, kaç yaşında, nereli?

Gülcemal, MF İmal imzalı, birinci kısmı 6 Nisan 2023 tarihinde yayımlanan, direktörlüğünü Yusuf Pirhasan’ın üstlendiği, senaryosunu Eda Tezcan ve Selda Akın’ın kaleme aldığı dram tipindeki Türk televizyon dizisidir. Pekala, Gülcemal Fatoş kimdir, kim canlandırıyor? Gülcemal Fatoş (Evren Duyal) kimdir, kaç yaşında, nereli?

GÜLCEMAL FATOŞ KİMDİR? GÜLCEMAL FATOŞ’U KİM CANLANDIRIYOR?

Gülcemal dizisinde Fatoş karakterini “Evren Duyal” canlandırmaktadır.

EVREN DUYAL KİMDİR?

Evren Duyal (d. 24 Temmuz 1973, İstanbul), Türk oyuncu ve eğitmen.

Kariyeri

Şişli Terakki Lisesinin akabinde 1994 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Kısmından mezun olan Duyal, tıpkı yıl Bizim Tiyatro’da ve Oraloğlu Tiyatrosu’nda misyon yaptı. 1995 yılında Tiyatro Ti’ye katılan sanatçı, 2007 yılına kadar bu tiyatroda oyuncu ve yönetici olarak vazife aldı. 1998’den 2001 yılına kadar İstanbul Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Kısmında Tiyatro Kısım Lider Yardımcısı olarak; ses, nefes, fonetik ve oyunculuk dersleri verdi. 1998 yılından itibaren Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Kısmı, Tiyatro Ti Oyunculuk Atölyesi, TED İstanbul Koleji, Oyak Bank Tiyatro Kulübü üzere birçok kurumda eğitmenlik yaptı. 2008 yılında kurulan “İstanbulimpro”nun kurucuları ortasında yer aldı. Birebir vakitte 1998 yılından bu yana kamera karşısında yer alarak çeşitli sinema ve dizi sinemalarda oynadı.

Duyal, hala “İstanbul İmpro” isimli kümeyle tiyatroya devam etmekte ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde kamera önü oyunculuk eğitmenliği yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir