İsveç medyası: Hayvanat bahçesinden kaçan 4 şempanzeye ötanazi uygulandı

İsveç medyasında yer alan haberlere nazaran, bir hayvanat bahçesindeki kafeslerinden kaçtıktan sonra çarşamba günü yakalanan 4 şempanzeye ötanazi yapıldı.

Independent’in aktardığına nazaran; Furuvik hayvanat bahçesini işleten kümenin basın sözcüsü Annika Troselius, İsveç gazetesi Expressen’e,  hayvanların hepsine yetecek kadar sakinleştirici olmadığı için ötanazi yapılması gerektiğini söyledi.

Trosellius, şempanzelerin güçlü ve tehlikeli hayvanlar olduğunu, hayvanat bahçesinin temelde “hiçbir insanın ziyan görmemesine” odaklandığını açıkladı. İsveç radyosuna konuşan Troselius, 5. bir şempanzenin de kafesini terk ettiğinin ve özgür biçimde dolaştığının düşünüldüğünü söyledi.

Bu hususta diğer bir bilgilendirme yapılmazken, hayvanların kafeslerinden kaçmayı nasıl başardıkları da açıklanmadı.

Furuvik hayvanat bahçesi, Stockholm’ün 165 kilometre kuzeyindeki Gavle kentinin yakınında. Hayvanat bahçesi, toplam 7 şempanzeye mesken sahipliği yapıyordu.

Bir cümbüş parkının parçası olan hayvanat bahçesinin internet sitesine nazaran, bu hayvanat bahçesi tıpkı vakitte İskandinav ülkelerindeki tek primat araştırma istasyonu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir