Togg’a ne kadar sipariş geldi, bu yıl kaç adet üretilecek? Erdoğan canlı yayında rakam verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı canlı yayında, gündeme dair kıymetli açıklamalarda bulundu. Togg’la ilgili de konuşan Erdoğan, şu ana kadar kaç adet sipariş geldiğini ve bu yıl kaç araç üretileceğini paylaştı.

“80 BİN SİPARİŞ GELDİ”

Togg‘da talep patlaması yaşandığını belirten Erdoğan, “Şu ana kadar 80 bin sipariş geldi. Togg akıllı aygıtımızın üretim gayesi bu yıl 20 bin, inşallah 2030’a kadar 1 milyon Togg üretmiş olacağız.” dedi.

“BU AY SONUNDA CADDELERİMİZİ ZENGİNLEŞTİRECEK”

Erdoğan kelamlarını şöyle sürdürdü: “85 milyon nüfusumuzun da burası ortak gururu. Siparişler ağır. 60 yıllık hayal gerçek oldu. Kelam verdik ve bu hayali gerçeğe dönüştürdük. 7 farklı renkte Togg‘larımız var. İnşallah bu ay sonundan itibaren caddelerimizi onlar da zenginleştirecek. Türkiye Yüzyılı’nın gerçek bir nişanesi olacak.

“ÜLKEMİZDEKİ ELEKTİRİKLİ ARAÇLARIN 5 KATI SİPARİŞ ALDI”

İlk 24 saat dolmadan 22 bin 150 sipariş verildi. Ne diyorlardı, ‘bu otomobilin fabrikası nerede’. Fabrikayı açtık, sonra ne dediler ‘üretemezsiniz’. Togg‘u banttan indirdik mi, indirdik. Milletimiz bu heyecanın ortağı, asıl sahibidir. 2012’den beri ülkemizde satılan elektrikli araba sayısı 14 bin 780. TOGG ülkemizde 10 yılda satılan elektrikli araba sayısının 5 katı kadar siparişi yalnızca 6 günde aldı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir