Ünlü milyarderin uçağı düştü: Cesetler denizde bulundu

Yetkililer, McFit’in 53 yaşındaki kurucusu, kız arkadaşı Christiane Schikorsky ve çocukları Aaron ve Finja, özel jetleri ile Limón’a giderken kayboldu. Yetkililer, yaptıkları arama sırasında trajik bir bulguya ulaştı.

BİR YETİŞKİN VE BİR ÇOCUĞA İLİŞKİN CESETLER BULUNDU

Schaller ve uçakta bulunan başka beş kişi aranırken, denizde bir yetişkin ve bir çocuğun cesetleri bulundu.

Kosta Rika Kamu Güvenliği Bakanlığı ise Ulusal Sahil Güvenlik ve Hava Gözetleme Servisi tarafından yapılan arama operasyonu sırasında bir yetişkin ve bir çocuğunun cesedinin bulunduğunu doğruladı.

UÇAĞA İLİŞKİN ENKAZ MODÜLLERİNE ULAŞILDI: HERKES ÖLMÜŞ OLABİLİR

Yetkililer ayrıyeten, Juan Santamaria havaalanındaki varış noktasından yaklaşık 40 km uzaklıkta özel koltuklarından birini ve çeşitli eşyaların bulunduğunu aktardı.

Diğer taraftan, Alman milyonerin geçen Cuma gecesi  ailesiyle birlikte Meksika’dan havalandığı bildirildi. Ferdî antrenör olduğu düşünülen Marcus Kurreck ismindeki bir adamın da özel jette bulunduğu açıklandı.

Sivil Havacılık Kurumu müdürü Fernando Naranjo.  “İçerisinde toplam 6 kişinin bulunduğu özel jet,  Limón havalimanına varmadan yaklaşık 40 km evvel radardan kayboldu. Uçak 18:58’de inecekti, 2 bin fit yükseklikte kaybettik” diye konuştu.

Bununla birlikte yetkililer, berbat hava şartları nedeniyle orta verilen kurtarma çalışmalarının yine başladığını duyurdu. Kosta Rika’nın Kamu Güvenliği Bakanı Jorge Torres, beş Alman vatandaşını taşıyan Piaggio 180 model  jetin Parismina bölgesi yakınlarında kıyıdan yaklaşık 30 km açıkta uçarken, akşam 18.00 sıralarında havalimanının denetim kulesiyle temasını kaybettiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir